Produkty

Tagi

Ostatnio przeglądane

Produkty

Tagi

Ostatnio przeglądane

Plastyfikator ZAP zimowy

Nowy

Plastyfikator w proszku Zap zimowy

Więcej szczegółów

50 Przedmioty

1,95 zł

Więcej informacji

Zastosowanie:

ZAP ZIMOWY umożliwia prace tynkarsko-murarskie w okresie zimowym (do -8ºC), nie obniża cech fizycznych wykonywanych tynków i zapraw. Eliminuje konieczność stosowania wapna w zaprawach cementowych, uplastycznia zaprawy i poprawia ich urabialność nadając im właściwości klejące. Ogranicza występowanie wykwitów węglanu wapnia. Tynki wykonane z użyciem domieszki są mało ścieralne, mrozoodporne, mało nasiąkliwe, bez widocznych mikropęknięć. Można stosować do tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

Sposób użycia:

Jedna saszetka 87g lub 0,5l przeznaczona jest na 50 kg cementu.

Do wody zarobowej lub jej części dodajemy ZAP ZIMOWY i mieszamy ok. 3 minuty, następnie wlewamy wodę z domieszką do betoniarki. Mieszamy do uzyskania pożądanej konsystencji. Gdy po dodaniu wody z dodatkiem zaprawa nadal jest zbyt gęsta, to do betoniarki dolewamy małymi porcjami wodę, lecz już bez dodatku i mieszamy do uzyskania zamierzonej gęstości.

Uwaga: czas mieszania zaprawy z dodatkiem ZAP ZIMOWY ma istotny wpływ na gęstość zaprawy (czas mieszania dłuższy – konsystencja rzadsza).

Trwałość:

12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Przechowywanie i magazynowanie:

Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze 5-25 °C, w suchym i wentylowanym pomieszczeniu. Chronić przed wodą i wilgocią. Zabezpieczyć przed działaniem promieni słonecznych.

7 Inne produkty w tej samej kategorii: