Produkty

Ostatnio przeglądane

Produkty

Ostatnio przeglądane

CERAL DO WNĘTRZ 25kg

Nowy

Zaprawa klejąca Ceral DO WNĘTRZ

Więcej szczegółów

40 Przedmioty

18,50 zł

Opis

Waga 25
Ilość sztuk na palecie 42
Mrozoodporny ne

Więcej informacji

Zastosowanie:

Zaprawa klejąca Ceral DO WNĘTRZ typu C1T przeznaczona jest do klejenia glazury  i terakoty o średniej nasiąkliwości, małego i średniego formatu w pomieszczeniach zamkniętych. Może być używany do wyrównywania powierzchni ścian i wylewek cementowych.

Przygotowanie podłoża i zaprawy klejącej:

Podłoże powinno być stabilne, nośne i czyste. Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy usunąć z podłoża warstwy  zwietrzałe i o złej przyczepności (np. tłuszcze, stare farby). Używając tej  zaprawy można wyrównać nierówności podłoża o grubości do 5 mm. Podłoża o dużej chłonności należy zagruntować przed klejeniem emulsją gruntującą SILNIE PENETRUJĄCĄ Ceral, a podłoża o małej przyczepności należy zagruntować gruntem podkładowym KONTAKTOWO AKRYLOWYM Ceral.

Przygotowanie zaprawy i klejenia:

Do czystego naczynia z odmierzona ilością chłodnej wody wsypać odmierzoną ilość kleju (ok. 6 l wody na zawartość opakowania). Następnie wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji bez zbryleń. Po upływie 5 minut wymieszać ponownie i przystąpić do pracy. Zaprawę nakładamy cienkowarstwowo na podłoże przy pomocy kielni, a następnie wyrównujemy pacą lub kielnią ząbkowaną. Przy klejeniu płytek o wymiarach 15x15 cm należy użyć kielni o kwadratowych ząbkach o wymiarach 6 mm. Nie zalecamy moczenia płytek ceramicznych przed klejeniem, ani klejenia płytek na styk. Minimalna szerokość spoiny wynosi 2 mm. Płytki powinny być przyklejone w ciągu 20 minut od położenia zaprawy klejącej na podłodze. Położenie płytki można delikatnie korygować przez ok. 10 minut od momentu dociśnięcia płytki.

Uwaga:

Produkt zawiera składniki alkaliczne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy kontakcie wyrobu ze skórą i oczami. W przypadku zabrudzenia oczu zaprawą przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem.

10 Inne produkty w tej samej kategorii:

Wysyłka

Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty 1 dzień roboczy Za darmo!
Kurier do 30 kg do 3 dni roboczych 20,00 zł
Transport na terenie Siemianowic, bez rozładunku 2 dni robocze 30,00 zł

Produkty powiązane