Twój koszyk 0 PLN
Kategorie
PL / PLN
IZOFOL - Folia w płynie pod płytki ceramiczne | 7kg
Poleć towar
Zapytaj o towar
Porównaj
Dodano do porównania (1/4)
Porównaj

IZOFOL - Folia w płynie pod płytki ceramiczne | 7kg

Liczba opinii: 0
IZOFOL - Folia w płynie pod płytki ceramiczne | 7kg
Poleć towar
Zapytaj o towar
Porównaj
Dodano do porównania (1/4)
Porównaj
91,00 PLN
Jednostka
Powiadom mnie o dostępności Dodaj do ulubionych
Szczegóły
Od ręki Dostępność Od ręki Od ręki
Brak w magazynie Stany magazynowe Brak w magazynie Brak w magazynie
Opis

IZOFOL jest gotową do użycia, jednoskładnikową, pół- płynną masą o właściwościach tiksotropowych na bazie firmowo opracowanej dyspersji polimerów z dodatkiem środków uszlachetniających. Po związaniu masy IZOFOL tworzy bardzo elastyczną, szczelną, wodochronną, dobrze przylegającą do podłoża powłokę. Jest przeznaczona do wykonywania elastycznych izolacji wodochronnych typowych powierzchni budowlanych przed układaniem płytek mocowanych klejami w miejscach nie narażonych na temperatury ujemne. IZOFOL jest wyrobem ekologicznym.

Zastosowanie folii w płynie Izofol:
IZOFOL przeznaczony jest do wykonywania elastycznych, wodoodpornych hydroizolacji typowych powierzchni budowlanych przed układaniem płytek mocowanych klejami w miejscach narażonych na oddziaływanie wody i wilgoci (łazienki, toalety, natryski, kuchnie, pralnie etc.). IZOFOL należy stosować na powierzchniach nie narażonych na oddziaływanie ujemnych temperatur.

Najważniejszymi cechami polimerowej folii w płynie jest:

  • Bardzo dobra przyczepność klejów
  • Mostkuje pęknięcia
  • Do stosowania na suche i wilgotne podłoża
  • Trwale elastyczny
  • Do stosowania wewnątrz budowli
  • Do nakładania na powierzchnie pionowe i poziome (tiksotropowy)
  • Masa gotowa do użycia

Aplikacja preparatu Izofol:

  1. Przygotowanie podłoża:
    Podłoże musi być nośne, wolne od zanieczyszczeń, środków antyadhezyjnych, mleczka cementowego i innych zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność masy do podłoży. Powłoki z masy IZOFOL® są przeznaczone do stosowania na podłożach betonowych, cementowych, cementowo-wapiennych oraz z płyt gipsowokartonowych. Nowe betony muszą być związane i wysezonowane. Przed nakładaniem produktu IZOFOL® podłoże należy zagruntować gruntem Gruntofol. W przypadku wysokich temperatur podłoża i powietrza zaleca się doprowadzenie powierzchni betonowej do stanu matowej wilgotności. Podłoże powinno być szorstkie (porowate) lub zatarte „na ostro”. Przyczepność do podłoża nie powinna być mniejsza niż 0,5 N/mm2 . Jeśli podłoże przeznaczone do nakładania powłoki z IZOFOL® wymaga reprofilacji należy zastosować system zapraw PCC Izolex zgodnie z instrukcjami jego stosowania. W przypadku wątpliwości co do jakości betonu należy wykonać badanie przyczepności powłoki do betonu metodą pull off.
  2. Przygotowanie produktu:
    W celu przygotowania IZOFOL® do nakładania po otwarciu opakowania produkt należy wymieszać w całej objętości opakowania. Czynność tę najlepiej wykonać mechanicznie śrubowym mieszadłem wolnoobrotowym (250 – 300 obr./min) zwracając uwagę, aby nie napowietrzyć masy.
  3. Nakładanie produktu:
    Nanoszenie ręczne:
    Masę należy nakładać w minimum dwóch warstwach. Pierwszą warstwę zaleca się nakładać obficie za pomocą pędzla malarskiego wcierając masę w podłoże. Drugą warstwę można nakładać tą samą metodą lub wałkiem malarskim, pacą stalową. Każda warstwa przed nałożeniem kolejnej powinna związać na całej powierzchni. Na posadzkach w miejscach narażonych na zwiększone obciążenie np. ruchem pieszym, przed nałożeniem kolejnej warstwy należy odczekać około 12 godzin. Grubość uzyskanej związanej powłoki powinna wynosić minimum 1 mm. Na całkowicie związanej powłoce hydroizolacyjnej można bezpośrednio przyklejać okładziny ceramiczne.

    Nanoszenie metodą natryskową:
    Do nanoszenia metodą natryskową stosować odpowiednie urządzenia do nanoszenia jednoskładnikowych mas izolacyjnych. Przygotowanie podłoża tak jak dla nanoszenia ręcznego. Przygotowaną masę IZOFOL® nanosić na powierzchnię za pomocą pistoletu i wyrównać za pomocą suchej pacy stalowej. W razie konieczności dogładzania powłoki używać narzędzi suchych (nie zwilżonych wodą). Grubość nakładanej jednorazowo warstwy nie powinna przekraczać 0,8 mm. Grubość warstwy należy kontrolować poprzez kontrolę zużycia materiału. Przed nałożeniem kolejnej warstwy poprzednia warstwa musi związać. Niska temperatura oraz wysoka wilgotność powietrza i podłoża znacznie wydłuża czas wiązania. W zależności od typu i przeznaczenia zabezpieczanego obiektu należy pamiętać o stosowaniu systemowych taśm, narożników, sznurów dylatacyjnych oraz mankietów uszczelniających np. Taśma uszczelniająca 120/120 lub Taśma uszczelniająca 120/70. Uszczelnienie przejść instalacyjnych za pomocą powłoki z IZOFOL® jest jedynie izolacją powłokową, którą należy dodatkowo uszczelnić za pomocą systemowych mankietów uszczelniających ściennych lub podłogowych. Czas całkowitego związania powłoki w temperaturze 23°C wynosi 24 godziny. Do klejenia okładzin ceramicznych używać klejów Ceraflex® TAR C2T S1.
  4. Warunki wykonania:
    Prace prowadzić w temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +30°C. Świeżą powierzchnię IZOFOL® przez pierwszą dobę podczas wiązania należy chronić przed zbyt szybkim odparowaniem wody, dużymi różnicami temperatury. Kolejnych warstwy przeznaczone do zabezpieczenia i należytej ochrony powierzchni np. oklejanie płytkami, prace te najlepiej prowadzić bezpośrednio po okresie związania masy (24 godzinach).
  5. Zużycie:
    Na 1 mm grubości warstwy około 1,3 kg/m2
    grubość związanej powłoki minimum 1,0 mm – 2,0 kg/m2

Cechy towaru
Podatek VAT
23%
Waga
4,0000 kg
Opinie
Oceń ten towar!
Liczba opinii: 0
DODAJ OPINIĘ
Porównywarka
Możesz dodać od 2 do 4 towarów
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki