Twój koszyk 0 PLN
Kategorie
PL / PLN
ATLAS RAPID - Gotowa gładź polimerowa finish | 8kg
Poleć towar
Zapytaj o towar
Porównaj
Dodano do porównania (1/4)
Porównaj

ATLAS RAPID - Gotowa gładź polimerowa finish | 8kg

Liczba opinii: 0
Producent
ATLAS RAPID - Gotowa gładź polimerowa finish | 8kg
Poleć towar
Zapytaj o towar
Porównaj
Dodano do porównania (1/4)
Porównaj
22,97 PLN
Jednostka
Powiadom mnie o dostępności Dodaj do ulubionych
Szczegóły
Producent
Od ręki Dostępność Od ręki Od ręki
Brak w magazynie Stany magazynowe Brak w magazynie Brak w magazynie
Opis

Atlas gips Rapid - gotowa gładź polimerowa finish na bazie spoiw żywicznych, wypełniaczy mineralnych i dodatków modyfikujących.

Najważniejszymi cechami gładzi polimerowej Atlas jest:

 • gotowy do użycia
 • optymalnie dobrana twardość
 • nakładanie ręczne i mechaniczne
 • możliwość uzyskania cienkiej warstwy
 • śnieżnobiały
 • bardzo drobne uziarnienie

Zastosowanie produktu:
Służy do ręcznego lub maszynowego wykonywania gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Rodzaje podłoży: beton, tynki gipsowe, cementowe i cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe.

Aplikacja Atlas Rapid:
 1. Przygotowanie podłoża:
  Podłoże powinno być:
  - Dostatecznie nośne,
  - Wysezonowne do stanu powietrzno-suchego - przyjmuje się, że czas sezonowania podłoży wynosi odpowiednio (w warunkach normalnych, czyli ok. 20 °C i 55% wilgotności – w innych warunkach czas wysychania może się wydłużyć): - dla nowych tynków gipsowych (np. ATLAS GIPS SOLARIS), cementowych i cementowo-wapiennych, minimum 1 tydzień na każdy cm grubości, - dla ścian i stropów betonowych, co najmniej 28 dni,
  - Oczyszczone – z warstw mogących osłabić przyczepność gładzi, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby i środków antyadhezyjnych,
  - Zagruntowane - preparatem gruntującym ATLAS GRUNTOWNIK lub ATLAS OPTI-GRUNT - w przypadku nadmiernej chłonności podłoża, - warstwą sczepną ATLAS GRUNTO-PLAST lub ATLAS ULTRAGRUNT - gdy podłoże ma niską chłonność lub charakteryzuje się gładką powierzchnią (np. betonowe stropy i ściany).
 2. Przygotowanie produktu:
  Masa, dzięki tiksotropowym właściwościom, jest gotowa do aplikacji ręcznej. Przed aplikacją mechaniczną masę należy wymieszać, co spowoduje jej upłynnienie. Do aplikacji mechanicznej dopuszcza się również rozcieńczenia masy czystą wodą w ilości maksymalnie 1%:
  - 20 ml / 2 kg,
  - 80 ml / 8 kg,
  - 180 ml / 18 kg,
  - 280 ml / 28 kg.
 3. Nakładanie gładzi:
  Masę należy nakładać równomiernie za pomocą stalowej pacy nierdzewnej, silnie dociskając ją do podłoża. Prace należy rozpoczynać od sufitu, nakładając masę pasami w kierunku od okna w głąb pomieszczenia, ciągnąc pacę do siebie, natomiast na ściany masę nakładać w kierunku od podłogi do sufitu, prowadząc pacę od dołu ku górze. Kolejną warstwę masy można aplikować na dwa sposoby: - na wstępnie związaną warstwę wcześniejszą, gdy jej powierzchnia jest matowo-wilgotna (co następuje zazwyczaj po około 2 godzinach przy temperaturze 20 °C i 55 % wilgotności, w przypadku chłonnego podłoża czas ten może ulec skróceniu). - po stwardnieniu warstwy wcześniejszej - jej powierzchnię przed aplikacją należy zwilżyć wodą, co zminimalizuje zjawisko powstawania pęcherzyków przy nakładaniu.
 4. Szlifowanie:
  Szlifowanie, ręczne lub mechaniczne, należy wykonać po całkowitym wyschnięciu powierzchni. Zaleca się stosowanie siatek o gradacji #150-240. W pomieszczeniach słabo wentylowanych należy sprawdzić stopień wyschnięcia gładzi w narożach.
 5. Prace wykończeniowe:
  Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych powierzchnia gładzi musi być odpowiednio sucha i oczyszczona z pyłu powstałego podczas szlifowania. Malowanie i tapetowanie należy poprzedzić gruntowaniem podłoża za pomocą wałka zgodnie z zaleceniami producenta farby lub tapety. Do malowania gładzi można stosować:
  - farby akrylowe, np. ATLAS ecoFARBA
  - lateksowe, np. ATLAS optiFARBA lub ATLAS proFARBA.
 6. Zużycie:
  Średnio zużywa się ok. 1,0 kg masy na 1 m2
Cechy towaru
Podatek VAT
23%
EAN
5905400195088
Opinie
Oceń ten towar!
Liczba opinii: 0
DODAJ OPINIĘ
Porównywarka
Możesz dodać od 2 do 4 towarów
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki