Twój koszyk 0 PLN
Kategorie
PL / PLN
Nowość
Atlas Gemini RS - tynk silikonowy | 25kg
Poleć towar
Zapytaj o towar
Porównaj
Dodano do porównania (1/4)
Porównaj

Atlas Gemini RS - tynk silikonowy | 25kg

Liczba opinii: 0
Nowość
Atlas Gemini RS - tynk silikonowy | 25kg
Poleć towar
Zapytaj o towar
Porównaj
Dodano do porównania (1/4)
Porównaj
244,00 PLN
Jednostka
Powiadom mnie o dostępności Dodaj do ulubionych
Szczegóły
Od ręki Dostępność Od ręki Od ręki
Brak w magazynie Stany magazynowe Brak w magazynie Brak w magazynie
Opis

ATLAS GEMINI RS jest szczególnie rekomendowany do wykonywania wypraw na przegrodach budowlanych, gdzie m.in. wymagana jest wysoka odporność na:
- uszkodzenia mechaniczne - np. sąsiedztwo placów zabaw, bramy przechodnie i przejazdowe, strefy parkowania pojazdów, itp.,
- zabrudzenia - czynniki eksploatacyjne, silne zakurzenie, zanieczyszczenia przemysłowe, itp.

ATLAS GEMINI RS służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz budynków istniejących, nowo realizowanych oraz wewnątrz pomieszczeń:
- w złożonych systemach ocieplania ścian zewnętrznych budynków (ETICS) z zastosowaniem płyt styropianowych (EPS),
- na równych, odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (np.: beton, tradycyjne tynki cementowe i cementowo-wapienne).


TECHNOLOGIE

4K
ATLAS GEMINI RS zawiera cztery rodzaje kruszyw fakturujących i wypełniaczy, które na etapie aplikacji, fakturowania i użytkowania, nadają tynkowi wiele unikalnych właściwości.

Formuła 4K, działając na etapie aplikacji i fakturowania sprawia, że ATLAS GEMINI RS jest pierwszym* tynkiem, zapewniającym:
- bardzo dobre trzymanie się narzędzi i powierzchni ściany, co prowadzi do znacznej redukcji jednostkowego zużycia produktu,
- szybkość fakturowania, bez konieczności powtórzeń i czyszczenia pacy,
- uzyskanie pełnego pokrycia powierzchni i równomiernego rozłożenia kruszywa, co daje wysoką estetykę uzyskanej powierzchni elewacji,
- trwałe kolory na elewacji przez długie lata.
*na przeprowadzonych walidacjach zewnętrznych tynków ATLAS.

ATLAS 3D-flex
Wysoka elastyczność gwarantuje zdolność do kompensowania odkształceń termicznych w okresie lato-zima oraz przy gwałtownych zmianach temperatury na powierzchni elewacji, np. w trakcie nagłego, intensywnego deszczu w słoneczny, upalny dzień.

 

MIRROR EFFECT
Najnowsza technologia MIRROR EFFECT zastosowana w tynku ATLAS GEMINI RS zapewnia:
- wysoki współczynnik odbicia światła (efekt lustra),
- obniżenie temperatury powierzchni tynku, co minimalizuje odkształcenia termiczne,
- skuteczną ochronę żywic polimerowych oraz pigmentów przed destrukcyjnym działaniem promieni UV,
- inicjację procesu samooczyszczenia powierzchni tynku (efekt fotokatalizy).
Dzięki MIRROR EFFECT tynk ATLAS GEMINI RS zachowuje wysoką trwałość eksploatacyjną przez długie lata.

 

BIOSEC TECHNOLOGY
Wysoka ochrona ATLAS CAPS pozwala na powolne uwalnianie środków biologicznie czynnych w długim okresie eksploatacji tynku. Ich wysokie stężenie utrzymuje się nawet w trakcie intensywnych opadów atmosferycznych. Substancje biologicznie czynne są wtedy szybko uwalniane, zapewniając skuteczną ochronę tynku przed rozwojem porażenia biologicznego (glonów, pleśni).

 

CLEAN TECHNOLOGY
Wysoka zawartość żywic silikonowych, dodatek siloksanów oraz szczelna struktura tynku, pozwalają na uzyskanie trwałego w czasie, kompleksowego efektu hydrofobowego, zarówno w strukturze, jak i na powierzchni. Tak silna hydrofobizacja tynku wyklucza możliwość głębszej penetracji wód opadowych oraz nagromadzonych na powierzchni wyprawy tynkarskiej cząsteczek kurzu, nawet podczas długotrwałych i silnych opadów atmosferycznych.

Bardzo szybkie wysychanie tynku, zaraz po ustaniu opadów atmosferycznych, eliminuje ryzyko pojawienia się na jego powierzchni porażenia biologicznego (pleśni, glonów oraz porostów).
Silna hydrofobizacja powierzchniowa oraz szczelna, pozbawiona defektów struktura eliminują możliwość trwałego przylegania cząsteczek kurzu i brudu do powierzchni wyprawy. W ten sposób zostaje zapewniona możliwość ich skutecznego spłukiwania podczas opadów atmosferycznych - woda usuwa zanieczyszczenia nagromadzone na powierzchni utrzymując elewację w czystości przez długi czas.

Główne właściwości

ATLAS GEMINI RS posiada bogatą kolorystykę 406 kolorów SAH - jest barwiony w oparciu o indywidualnie zaprojektowaną kolorystykę.

Tynk barwiony w kolorach intensywnych, o współczynniku odbicia światła HBW>15, może być stosowany, gdy warstwa zbrojona wykonana jest na bazie jednego z klejów:

- ATLAS STOPTER K-50,
- ATLAS STOPTER K-20,
- ATLAS GRAWIS U (grubość warstwy zbrojonej minimum 5 mm i podwójna siatka ATLAS 150).

Tynk barwiony w kolorach intensywnych, bez ograniczeń dotyczących minimalnej wielkości współczynnika odbicia światła HBW, może być stosowany maksymalnie na 10% elewacji.

ZUŻYCIE

Zużycie tynku: 
- od 2,3 kg/m2 przy aplikacji ręcznej,  
- od 1,9 kg/m2 przy aplikacji mechanicznej. 

Cechy towaru
Podatek VAT
23%
Opinie
Oceń ten towar!
Liczba opinii: 0
DODAJ OPINIĘ
Porównywarka
Możesz dodać od 2 do 4 towarów
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki