Sortowanie

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

 • 10,00 zł - 317,00 zł

Materiały Izolacyjne

Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego to gwarancja, że ocieplenie budynku będzie trwałe i skuteczne. W naszej ofercie posiadamy płyty styropianowe fasadowe, do izolacji fundamentów, dachów, podłóg i parkingów oraz płyty z wełny mineralnej do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz budynków, w tym ocieplania poddaszy, dachów i stropodachów. Polecamy także styropian w formie granulatu, doskonały między innymi do termomodernizacji trudno dostępnych miejsc.

Decydując się na jeden z dostępnych na rynku systemów, powinniśmy kierować się przede wszystkim parametrem izolacyjności, czyli współczynnikiem przewodzenia ciepła (lambda) - im mniejsza jest jego wartość, tym lepsze właściwości termoizolacyjne ma materiał. Ważne są również takie czynniki jak paroprzepuszczalność, niepalność i właściwości akustyczne. Materiały izolacyjne powinny też posiadać wszelkie wymagane przez polskie prawo certyfikaty.

Najtańszym i najbardziej popularnym materiałem termoizolacyjnym, który będzie służył przez długie lata, jest styropian, nazywany fachowo polistyrenem. Można go stosować w budynkach o prostych ścianach do wysokości 25 metrów. Ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, jest nienasiąkliwy oraz lekki, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku. Występuje w wersjach białej, grafitowej i dalmatyńczyk, które różnią się współczynnikiem lambda. Jedną z odmian styropianu jest polistyren ekstrudowany tzw, XPS - to bardzo twardy materiał, charakteryzujący się większą izolacyjnością termiczną oraz odpornością na działanie wilgoci. Dobrze sprawdza się między innymi przy izolacji fundamentów.

Doskonałe właściwości termoizolacyjne posiada także wełna mineralna. Ten materiał charakteryzuje się również elastycznością, jest niepalny, ognioodporny i paroprzepuszczalny. Zapewnia też komfort akustyczny i dobrze tłumi drgania. Świetnie nadaje się do izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych, ale także dachów, poddaszy i podłóg oraz konstrukcji szkieletowych. Dostępny jest w formie mat i płyt.

Aktywne filtry

 • climowool DF33- 15 cm Mata z mineralnej wełny...

  87,40 zł

  MATA DF33 15cm/033

  Mata z mineralnej wełny szklanej

 • Wełna szk. gr.5cm M-17 0,035 EUROWOOL...

  79,30 zł

  MATA DF1 5cm/039

  Mata z mineralnej wełny szklanej
 • Frez z tworzywa fi 70, WK-FT

  10,10 zł

  Frez z tworzywa fi 70, WK-FT

 • Płyty z mineralnej wełny 10 cm ISOFAS lambda...

  87,90 zł

  ISOFAS  Płyty z mineralnej wełny  0,036

  Zastosowanie:
  Płyty z wełny mineralnej stosowane na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych do izolacji termicznej,akustycznej i ogniowej:
  1. ścian zewnętrznych ocieplanych metodą „lekką-mokrą” w tzw. bezspoinowych systemach ociepleń (BSO).

 • Styropian Paneltech EPS 040 Fasada Standard -...

  135,00 zł
 • Styropian Paneltech Fasada EKO - lambda 0,045

  119,00 zł
 • Styropian Paneltech Aqua EKO EPS 035 - lambda...

  212,00 zł
 • Styropian Paneltech EPS Dach/Podłoga EKO -...

  140,00 zł
 • STYROPIAN GRAFITOWY ARSANIT THERMO LAMBDA 033

  140,50 zł

  Styropian grafitowy THERMO LAMBDA EPS033 ARSANIT

 • STYROPIAN GRAFITOWY ARSANIT THERMO LAMBDA 031

  168,00 zł

  Styropian grafitowy THERMO LAMBDA EPS031 ARSANIT

 • Styropian Arsanit - Thermo Fasada Classic 045

  117,00 zł

  Styropian THERMO FASADA CLASSIC EPS045 ARSANIT

 • STYROPIAN ARSANIT THERMO FASADA STANDARD 042

  123,00 zł

  Styropian THERMO FASADA STANDARD EPS042 ARSANIT